پرداخت هزینه آنلاین دانشجویی

یونی‌ اسیست


لطفا برای پرداخت آنی و فوری، نام کاربری و رمز ورود سایت یونی اسیست وارد شود.

نحوه نوشتن رفرنس بصورت زیر می باشد:

مشخصات خود را به انگلیسی (بدون کلمات فارسی ) وارد کنید.

  • تاریخ تولد شما( dd.mm.yyyy)، نام خانوادگی شما (Surname)، نام شما( First Name)، شروع ترم تحصیلی شما ( Winter Semester)، شماره پرونده یونی اسیست شما! (12345)
  • برای نوشتن رفرنس، نسبت به توضیحاتی که در بالا داده شد، مشخصات خود را با خط زیر تغییر دهید و در قسمت رفرنس فرم قرار دهید.

application number, Surname, First Name, dd.mm.yyyy, SoSe17

WiSe= ورودی ترم زمستان

SoSe= ورودی ترم تابستان


برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، تحویل درخواست نامه‌ی کامل و بی عیب و نقص و همه‌ی مدارک مورد نیاز، نخستین شرط است. یونی اسیست مرکزی است که به همین منظور تأسیس شده است؛ پل میان متقاضی و دانشگاه.

یونی آسیست (uni.assist) یا به اختصار اسیست (assist)، به دانشجویان خارجی در این رابطه کمک می‌کند. یونی اسیست اتحادیه‌ای است که مراکز آموزش عالی آلمان (Deutsche Hochschulen) و مؤسسه تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) عضو آن هستند.

دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در آلمان، پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود و مطلع شدن از داشتن مدارک لازم برای گرفتن پذیرش، می‌تواند با این مرکز ارتباط برقرار کند و مدارک خود را برای آنان از طریق ایمیل یا پست، بفرستد. اسیست، مدارک دانشجو را ارزیابی کرده و داوطلب را در تنظیم درخواست‌نامه‌ای بدون عیب و نقص، البته در ازای حق الزحمه‌ای مشخص، یاری می‌‌کند. پس از بررسی اسیست، درخواست دانشجویان واجد شرایط به دانشگاه‌های مورد نظر ارسال می‌شود

تاکنون بیش از ۱۰۰ مرکز آموزش عالی در آلمان به عضویت اسیست درآمده‌اند. یعنی اگر متقاضی تحصیل در یکی از این ۱۰۰ دانشگاه هستید، بهتر است مدارک خود را مستقیماً به دانشگاه نفرستید. فهرست این دانشگاه‌ها در وب سایت اسیست آورده شده است. با دانشگاه‌هایی که نامشان در این فهرست نیست، می‌توان مستقیمآْ ارتباط برقرار کرد.

در حال حاضر حق الزحمه ارائه شده در سایت یونی اسیس بدین صورت است:

بررسی مدارک برای دانشگاه " الف" رشته اول 75 یورو

بررسی مدارک برای دانشگاه " الف" رشته دوم 30 یورو

بررسی مدارک برای دانشگاه " ب" در ترم زمستان 30 یورو*

* اگر در یک ترم برای دو دانشگاه مختلف درخواست بررسی مدارک بدهید هزینه درخواستی یونی اسیس 105 یورو خواهد بود

* یونی اسیس برای هر ترم و برای هر دانشگاه مبلغ 75 یورو درخواست میکند، این بدین معنی ست که شما می توانید چندین رشته و برنامه مرتبط را باهم اپلی نمایید.

برای اطلاع دقیق از کار اسیست می‌توان به وب سایت این مؤسسه مراجعه کرد.